


| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3.2004 mm |
| Width | 2.5 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 990.6 µm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 50 MHz |
| Frequency Stability | 50 ppm |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Current Rating | 8 mA |
| Max Supply Voltage | 3.46 V |
| Min Supply Voltage | 3.14 V |
| Max Supply Current | 8 mA |
| Schedule B | 8542390000 |
| Operating Supply Voltage | 1.8 V, 2.5 V, 3.3 V |
| Type | XO |
| Output Format | CMOS |
| Base Resonator | Crystal |
| Height - Seated (Max) | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| Supply Current | 8 mA |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
